OSRAM Lok-it! HTI 1500W/60/P50 metal halide lamp
In Stock
Model: 4008321553416
Brand: OSRAM
Payment
Delivery
Delivery by Nova Poshta
The nearest branch addresses can be viewed on the map.
from
Courier delivery in Kyiv
Courier delivery in Kyiv
Tomorrow
from
Pickup (Kyiv)
Pickup (Kyiv)
By agreement
For free
Description OSRAM Lok-it! HTI 1500W/60/P50 metal halide lamp
Nominal Power: 1500 W
Lamp Voltage: 110 V
Lamp Current: 15.0 A
Luminous Flux: 135,000 lm
Color Temperature: 6000 K
Color Rendering Index Ra: 85
Average Life: 750 h
Socket Type: G38
Maximum Bulb Temperature at Clamping Point: 350 °C
Maximum Overall Length: 220 mm
Bulb Diameter: 50 mm
Light Center: 125.0 mm
Operating Position: Any
Minimum Ignition Voltage: 20.0 kV
Mercury Content: 154 mg
Reviews about OSRAM Lok-it! HTI 1500W/60/P50 metal halide lamp
0%
2
0%
3
0%
4
0%
5
0%
There are no reviews for this product.
Questions and Answers (FAQ) OSRAM Lok-it! HTI 1500W/60/P50 metal halide lamp
There are no questions about this product.
Model: 4008321553416
In Stock
Recently viewed
Product Code:4058075353305
OSRAM HTI 150W GY9.5 metal halide lamp